Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Hakkımızda

 HAKKIMIZDA        

2016 yılında; ülkemizde yaşanan insan sağlığı ve toprak sağlığının kötüye gitmesi üzerine yaptığımız 

araştırmalar neticesinde toplum sağlığının bu kadar bozulmasında kimyasal gübre ve ilaçların önemli ölçüde etkilerinin olduğu anlaşılmıştır.  Bunun üzerine dünya da bu konuda neler yapıldığına baktığımızda  Dünyanın önemli buluşlarından BAYKAL EM1 markalı mikrobiyal gübrenin birçok gelişmiş ülkede kullanılmakta ve o ülkelerin yasaları ile de Baykal Em 1 mikrobiyal gübrenin korunmakta olduğunu tespit ettik ve bu markayı ülkemize kazandırmaya karar verdik. Uzun uğraşlar sonucunda RUSYA FEDERASYONU ve ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ’nde  bulunan BAYKAL EM1yetkilileri ile diyalog kurarak ikna ettik ve BAYKAL EM1 markalı Mikrobiyal gübrenin öncelikle hiç beklemeden ithalatı, ülkemizde üretilmesi ve dış ülkelere ihracat yapma hakkı elde edecek şekilde  anlaşmalar ve ortak girişimler sağladık.


      Tabii ki bu tür mikrobiyal ürünler normal emtia ürünler gibi ithal edilememektedir,  birtakım kurallara tabiidir, ürünün resmi kurumlarda çok detaylı incelenmesi gerekmektedir.  inançla;  insanımız, toprağımız , sağlığımız ve neslimiz  söz konusu olduğundan sabırla tüm istenen incelemeleri, test ve raporları ülkemiz resmi kurumları ile Rusya ve Özbekistan resmi kurumlarından onaylarını alarak 3 yıl neticesinde Tescil ve Lisans larımızı  almış bulunmata ve yakın zamanda da ülkemizde yüksek kapasiteli üretim yapmayı planlamaktayız. BAYKAL EM1 mucizesinin ülkemiz topraklarına, gıda ve toplum ile insan sağlığına katkıda bulunması üzerine uzun vadeli planlarımızı 

hayata geçirmeye başladık ve 2019 sonu itibari ile satış aşamasına geldik.

Ülkemizde Yıllarca aşırı ve bilinçsiz zararlı kimyasal gübre, ilaç ve katkı maddelerinin kullanımı sonucu bozulmuş, hastalıklı hale gelmiş olan topraklarımızı faydalı mikroorganizmalardan oluşan Baykal EM1 ile kısa  zamanda  organik doğal haline döndüreceğiz.

 

       BAYKAL EM1 kullanımı ile; verimli topraklar, sağlıklı gıdalar yetiştirilecek, çiftçilerimiz artık zarar etmekten kurtulacak, arazilerini borç yüzünden ucuza satmak zorunda da kalmayacak, tüketiciler de organik  gıdalar ile sağlıklı olacak  GDO lu ürünlerin bozduğu düzenden kurtulmuş olunacaktır.

      İhracat için ürün yetiştiren dış ticaret firmalarımız da kabul edilebilir sağlıklı sebze ve meyve ihracatlarında sorun yaşamayacak, sattıkları ürünler gümrük kapılarından geri dönmeyecek ve dolayısı ile zarar etmekten kurtulacaktır.  Baykal Em1 ile yetiştirilen bu kaliteli mahsüller sayesinde  ülke ekonomimize de büyük katkılar sağlanmış olunacaktır.

     BAYKAL EM1 mikrobiyal gübre  dünya da 15 yıldır, 58 ayrı ülkede kullanılmakta ve birçok ülkenin yasaları ile korunmaktadır. BAYKAL EM1  hem çok kaliteli, çok verimli, sağlıklı ürünler yetiştirerek çiftçilere kazanç sağlamakta hem de tüketicilere organik ürünler elde etme imkanı sunmaktadır.

      Ayrıca ortak evimiz ortak gezegenimiz dünyamızda farklı kimyasallar kullanılması sonucu mikrobiyal dengesinin bozulması ile bu ürüne çok fazla ihtiyaç duyulmuş ve duyulmaktadır.

      BAYKAL EM1 ile Ülkemizde  3 yıl süren çalışmalar sonucunda;  yüzlerce alan ve ürün çeşidinde  bize çok sevindirici sonuçlar sağlamış, ancak henüz tescil işlemleri tamamlanmış olmasından dolayı  2020 yılı itibari ile piyasaya arz edebilmiş satışa geçebilmiş  bulunmaktayız.

      Uzun ilmi çalışmaların sonucu elde edilmiş olan mucize niteliğindeki BAYKAL EM1 ürünümüz çok sayıda bilimsel çalışmaya konu olmuş, sertifikalar ve ödüller almıştır. İngiltere kraliyet ailesi tarafından asrın buluşu ödülü almış BAYKAL EM1 markalı hammaddeyi Ülkemiz ve insanımıza sunabilmiş olmaktan mutluluk duyarak vatanımıza ve milletimiza hayırlı olmasını dileriz.

BAYKAL EM1 

TÜM CANLILARIN YAŞADIĞI TÜM ALANLARDA KULLANILABİLEN , İNSAN VE TÜM CANLILARIN SAĞLIĞINI DOĞAL ÖZELLİKLERİNİ VE VERİMLİLİKLERİNİ KORUMAK ÜZERE TARİH ÖNCESİ DÜNYANIN OLUŞUMUNDA YERYÜZÜNE KONULMUŞ CANLI BAKTERİLER MİKROORGANİZMALAR TOPLULUĞUDUR..

1-  TARIMSAL YETİŞTİRİCİLİKTE

2-  TOHUM  KORUMADA

3-  TOPRAK ISLAHINDA

4-  KİMYASAL ARINMA İHTİYAÇ ALANLARINDA

5-  BÜYÜK VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK

6-  KANATLI TÜM HAYVANLAR,

7-  TAVUK ÇİFTLİKLERİ,  İNEK  ÇİFTLİKLERİ

8-  ÇİFTLİK HİJYENİ PİS KOKU GİDERME VE SAĞLIKLI STRESSİZ  ORTAM SAĞLAMA

9-  DOĞAYA SALINIMI ZARARLI ATIKLARIN ORTADAN KALDIRILMASINDA

10- ENDÜSTRİYEL ATIKLARIN TEMİZLENİP YOK EDİLMESİNDE

11- LAĞIM, DERE, GÖLET VE KOKU PİSLİK YAYAN  ALANLARDA

12- ATIK TESİSLERİNDE

13- ARITMA TESİSLERİNDE

14- ÇEVRE KORUMADA

15- EKOSİSTEMİN DÜZENLENMESİNDE

16- BALIK VE BENZERİ SUDA YETİŞEN CANLILARIN YETİŞTİRİLMESİNDE,

17- ARICILIK YETİŞTİRİLMESİ VE SAĞLIKLARININ KORUNMASINDA

18- EV,  İŞYERİ  YAŞAM ALANLARINDA KİMYASAL ZARARLARDAN ALERJEN KOKU VE PARAZİTLERDEN  KORUNMADA

19- DOĞADA  HOYRATÇA KULLANILARAK ZARAR VERİLEN EKO SİSTEMİN TEKRAR DOĞAL HALİNE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMESİNDE KULLANILIR.

20- DAHASI DA BİRÇOK ALANDA FAYDALARI ARAŞTIRILMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.

TÜRKİYE BİYOLOGLAR BİRLİĞİ ÖZVERİ EMEK VEÜLKEMİZ İÇİN GÖNÜLLÜ DANIŞMANLIĞIMIZI DA YAPMAKTADIR

(DİĞER DANIŞMANLARIMIZIN YANINDA ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİZ, ÇÜNKÜ TÜRKİYE BİYOLOGLAR BİRLİĞİ ÜLKEMİZDE AKREDİTE OLMUŞ ÇOK ÖNEMLİ BİLİM İNSANLARIMIZIN YÖNETİMİNDEDİR.)